Parashikimi i motit, mësoni si do jenë temperaturat sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:04 10-04-2020 Parashikimi i motit, mësoni si do jenë temperaturat sot Foto ilustruese

Edhe dita e sotme do të karakterizohet nga mot i kthjellët.

Sipas Shërbimit Metereologjik, temperatura minimale do të shënohet në zonat malore 4⁰C, ndërsa ajo minimale në zonat e ulëta 26⁰C.

Era, do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim e lehtë e hera- herës përgjatë vijës bregdetare deri në 10 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat prashikohen në:

zonat malore 4⁰ deri në 20⁰C

zonat e ulëta 8⁰ deri në 26⁰C

zonat bregdetare 10⁰ deri në 23⁰C

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010991096496582
array(1) { ["section"]=> string(61) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-jene-temperaturat-sot-202059" }