Parashikimi i motit: Mësoni si do të jenë temperaturat ditën e sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 07:06 25-10-2020 Parashikimi i motit: Mësoni si do të jenë temperaturat ditën e sotme

Moti ditën e diel parashikohet me vranësira dhe kthjellime.

Në mesnatën e ditës së Diel nisin reshjet e shiut të cilat do të jenë të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektirke në pjesën më të madhe të vendit, ben te ditur Sherbimi Meteorologjik Ushtarak.

Reshjet do të vijojnë deri në orët e pasdites dhe më pas parashikohet gradualisht përmirësimi i kushteve atmosferike ku reshjet do të humbasin intensitet dhe do të mbeten lokale e të dobta në formë pikash.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 1-10m/s nga kuadrati i jugut dhe valëzim në dete deri 0-1 ballë.

Temperaturat gjatë ditës së nesërme do të vijojnë në vlerat e ditëve të fundit ndërsa për ditën e Diel pritet rënie e tyre për shkak të reshjeve të shiut.

auto_dielaaaa1603573904.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deklaratat e Presidentit francez kundër myslimanëve, provokon Hoxha shqiptar, poston video ku Macron shkelet me këmbë
‘Burri me Covid, gruaja jo’ mjeku Sallabanda shpjegon misteret: Kthimi në karantinë, dështim i politikave qeveritare »
Article Logic
Execution time: 0.0121750831604
array(1) { ["section"]=> string(74) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-te-jene-temperaturat-diten-e-sotme-225050" }