Parashikimi i motit, mësoni si do të jenë temperaturat sot

Publikuar tek: aktualitet, më 08:10 26-03-2020 Parashikimi i motit, mësoni si do të jenë temperaturat sot

Ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe mjedisit, në verilindje dhe juglindje reshjet do të jenë në formë dëbore.

Temperaturat maksimale do të shënohen në bregdet me 16 °C, ndërsa temperaturat minimale në vendet e ulëta do të arrijnë deri në 0 °C.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 16 °C

në vendet e ulëta: 9 /15 °C

në vendet malore: 0 / 7 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, për momente të shkurtra deri e fortë, kryesisht në bregdet dhe në terrenet e larta malore.

90791567_1634528023367704_8001435179509874688_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088238716125488
array(1) { ["section"]=> string(64) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-te-jene-temperaturat-sot-200103" }