Parashikimi i motit, mësoni si do të jenë temperaturat sot

Publikuar tek: aktualitet, më 08:09 28-03-2020 Parashikimi i motit, mësoni si do të jenë temperaturat sot Foto ilustruese

Ditën e sotme do të ketë mot me vranësira mesatare deri  të dendura shoqëruar me reshje shiu me intensitet të ulët.

Lokalisht reshjet do të jenë edhe në formën e shtrëngatave.

Sipas Shërbimit Metereologjik, temperatura maksimale do të regjistrohet në zonat bregdetare, ndërsa minimale në zonat lindore dhe verilindore.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim kryesor juglindje dhe jugperëndim.

Njoftimi i Shërbimit Metereologjik:

Dita e shtunë do të ketë mot me vranësira mesatare deri të dendura shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët kryesisht në zonën e qendrës dhe atë të veriut. Në zonën e jugut do të ketë më tepër kthjellime por edhe në zonat e sipërpërmendura nuk do të mungojnë intervalet e shkurtra me diell. Gjithashtu lokalisht reshjet do të jenë edhe në formën e shtrëngatave.

91513932_884696581969682_2927479954113298432_n.png

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091640949249268
array(1) { ["section"]=> string(64) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-te-jene-temperaturat-sot-200355" }