Parashikimi i motit, mësoni si do të jenë temperaturat sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:08 30-03-2020 Parashikimi i motit, mësoni si do të jenë temperaturat sot Foto ilustruese

Dita e sotme pritet të jetë me reshje të dobëta në qarqet Dibër, Elbasan, Berat dhe Gjirokastër.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit edhe në qarqet e tjeras reshjet do të jenë të dobëta në disa lokalitete.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 19 °C

në vendet e ulëta: 9 /16 °C

në vendet malore: 3 / 12 °C

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

91497034_1638345856319254_7713965622454910976_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018822908401489
array(1) { ["section"]=> string(64) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-te-jene-temperaturat-sot-200586" }