Parashikimi i motit, mësoni si do të jenë temperaturat sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:06 03-04-2020 Parashikimi i motit, mësoni si do të jenë temperaturat sot Foto ilustruese

Dita e sotme do të karakterizohet nga moti i mirë në shumicën e qarqeve.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, në qarqet Tiranë, Elbasan, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër priten reshje lokale të dobëta.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 5 / 15 °C

në vendet e ulëta: 3 /16 °C

në vendet malore: - 3 / 9 °C

Era pritet të fryjë e lehtë.
91790883_1642111782609328_222276789634859008_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093770027160645
array(1) { ["section"]=> string(64) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-te-jene-temperaturat-sot-201147" }