Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë dita nesër

Publikuar tek: aktualitet, më 22:54 21-05-2019 Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë dita nesër

Gjatë ditës së nesërme priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin.

Sipas asaj që parashikon IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat minimale do të jenë në vendet malore dhe temperaturat maksimale në bregdet dhe në vendet e ulëta.

TEMPERATURAT
Nesër (e mërkurë dt.22) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 14 / 21 °C
në vendet e ulëta: 13 / 21 °C
në vendet malore: 7 / 18 °C

ERA
Nesër (e mërkurë dt.22) e lehtë deri mesatare.

ZJARRET NË PYJE
----------------------
Nesër (e mërkurë dt.22) të gjitha qarqet pritet të jenë në nivelin “S’KA RREZIK” për zjarre në pyje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Në disa qarqe pritet rrezik “I ULËT” vetëm në zona të lokalizuara, konkretisht qarqet: Korçë (Perёndim), Fier (Jug) dhe Vlorë (Veri).

 60887574_1348535731966936_6883456927527862272_o.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017383098602295
array(1) { ["section"]=> string(58) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-te-jete-dita-neser-165200" }