Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë dita nesër

Publikuar tek: aktualitet, më 22:58 11-09-2019 Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë dita nesër

Edhe dita e nesërme pritet të jetë me reshje të dobëta shiu.

 Ndërkohë në qarqet Shkodër, Dibër, Korçë dhe Gjirokastër priten reshje lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte, dt.12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 27 °C

në vendet e ulëta: 20 / 24 °C

në vendet malore: 12 / 22 °C.

ERA

Nesër (e enjte, dt.12) era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

69782615_1440787666075075_4043206599555153920_o.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010504961013794
array(1) { ["section"]=> string(58) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-te-jete-dita-neser-178137" }