Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë dita sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:00 05-04-2020 Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë dita sot

Sot priten reshje të dobëta në shumicën e qarqeve të vendit por lokalisht mesatare në qarkun Kukës.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat maksimale do të shënohen në vendet e ulëta 20 gradë celcius, ndërsa temperaturat minimale në vendet malore 2 gradë celcius.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 11 / 19 °C

në vendet e ulëta: 10 / 20 °C

në vendet malore: 2 / 11 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

91960186_1643898235764016_5281512612352229376_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009227991104126
array(1) { ["section"]=> string(56) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-te-jete-dita-sot-201386" }