Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë e diela

Publikuar tek: aktualitet, më 23:03 15-06-2019 Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë e diela

Moti ditën e nesërme pritet të jetë i qendrueshëm.

Ndërsa sipas asaj që parashikon IGJEUM, temperaturat maksmale pritet të arrijnë 34 gradë në zonat e ulëta.

RESHJET

Nesër (e diel dt.16), në përgjithësi, nuk priten reshje.

Ekziston mundësia (ndonëse shumë e vogël) që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në Lindje, kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Nesër (e diel dt.16) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 31 °C

në vendet e ulëta: 22 / 32 °C

në vendet malore: 15 / 29 °C

ERA

Nesër (e diel dt.16) era do të vijojë të fryjë e lehtë deri mesatare.

64394302_1369899966497179_2445231813413568512_o.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006680965423584
array(1) { ["section"]=> string(55) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-te-jete-e-diela-168382" }