Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë intensiteti i reshjeve ditën e sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 07:55 24-12-2019 Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë intensiteti i reshjeve ditën e sotme

Ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet e vendit por lokalisht mesatare në qarqet Lezhë, Vlorë dhe Gjirokastër.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, nuk do të ketë përmbytje si n ditët e fundit.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet për momente të shkurtra deri e fortë.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 14 °C
në vendet e ulëta: 7 / 11 °C
në vendet malore: 0 / 7 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet për momente të shkurtra deri e fortë.80083561_1544296042390903_2618620880103669760_o.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet 18-vjeçari, ishte kthyer në tmerrin e Vlorës
SKANDAL/ Pa kaluar 48 orë, BIZNESI nis punën për rindërtim te Rruga e Kombit! Firma private shkatërron barrierat (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.011430025100708
array(1) { ["section"]=> string(84) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-te-jete-intensiteti-i-reshjeve-diten-e-sotme-190221" }