Parashikimi i motit, mësoni si do të nis java

Publikuar tek: aktualitet, më 22:52 26-05-2019 Parashikimi i motit, mësoni si do të nis java

Moti ditën e nesërme pritet të jetë i ngrohtë, por nuk do të mungojnë as reshjet e shiut.

Sipas asaj që raporton Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, në zonat malore dhe ato pranë tyre priten reshje të dobëta gjatë pasditeve.

Nesër (e hënë dt.27) priten reshje të dobëta, kryesisht nesër .Nesër pasdite ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në Jug-Lindje.

TEMPERATURAT
Nesër (e hënë dt.27) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 16 / 20 °C
në vendet e ulëta: 16 / 20 °C
në vendet malore: 12 / 18 °C

ERA
Nesër (e hënë dt.27) era do të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdetin e Vlorës për momente të shkurtra deri e fortë.

ZJARRET NË PYJE
----------------------
Nesër (e hënë dt.27) pritet rrezik “I ULËT” në qarkun Fier, ndërsa qarqet e tjera pritet të jenë në nivelin “S’KA RREZIK” për zjarre në pyje. Në disa qarqe pritet rrezik “I ULËT” vetëm në zona të lokalizuara, konkretisht sot në qarqet: Kukës (Qendër), Tiranë (Perёndim), Berat (Perёndim), Korçë (Lindje) dhe Vlorë (Veri).

 

61285892_1352698721550637_1816695965625614336_n.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070850849151611
array(1) { ["section"]=> string(51) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-te-nis-java-165804" }