Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:28 16-03-2019 Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot

Masat ajrore te qendrueshme do të kushtëzojnë kushtet e motit, ku alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të dominojnë deri në mesditë dhe pjesën më të madhe të territorit.

Pasditja dhe mbrëmja mbetetn me kthjellime në pjesën më të madhe të vendit por vranësira të shpeshta paraqiten në zonat përgjatë kufirit lindor.

Sipas Meteoalb era do të fryjë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 2 ballë.

Temperaturat e ajrit rriten në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga 2 gradë mëngjesi deri në 20 gradë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qytetarja nga Tirana lutet për ndihmë: Ka humbur qeni në foto, mund të rrezikojë jetën
Sot protesta, nisen nga rrethet mbështetësit e opozitës »
Article Logic
Execution time: 0.0095908641815186
array(1) { ["section"]=> string(55) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-pritet-te-jete-sot-156599" }