Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot

Publikuar tek: aktualitet, më 06:24 13-09-2019 Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot Foto ilustruese

Sipas Institutit të Gjeoshkencave ditën e sotme priten reshje të dobëta në qarqet Dibër, Korçë.

Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 30 °C

në vendet e ulëta: 16 / 28 °C

në vendet malore: 12 / 24 °C.

ERA

Sot (e premte, dt.13) era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

auto_m21568323496.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.047991991043091
array(1) { ["section"]=> string(55) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-pritet-te-jete-sot-178267" }