Parashikimi i motit/ Mësoni si pritet të jetë sot, rrezik i lartë për zjarre në këto zona

Publikuar tek: aktualitet, më 07:19 20-08-2019 Parashikimi i motit/ Mësoni si pritet të jetë sot, rrezik i lartë për zjarre në këto zona

Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se ditën e sotme nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 22 / 32 °C

në vendet e ulëta: 21 / 34 °C

në vendet malore: 15 / 30 °C.

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Zjarri në pyje

Sot rritet rrezik “I LARTË’’ në qarqet Fier dhe Korçë dhe rrezik “I MODERUAR’’ në qarqet e tjerë (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në disa qarqe pritet rrezik “I LARTË’’ vetëm në zona të kufizuara, konkretisht në qarqet: Lezhë (Perёndim), Durrës (Perёndim), Tiranë (Perёndim), Berat (Perёndim), Gjirokastër (Lindje).

68438986_1422022437951598_8450913110583148544_o.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027967214584351
array(1) { ["section"]=> string(94) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-pritet-te-jete-sot-rrezik-i-larte-per-zjarre-ne-keto-zona-175834" }