Parashikimi i motit për ditën e sotme, ja si do të variojnë temperaturat

Publikuar tek: aktualitet, më 08:26 25-01-2017 Parashikimi i motit për ditën e sotme, ja si do të variojnë temperaturat

Vendi ynë do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta e kalimtare.

Parashikohet që pjesa e dytë e ditës të vijojë me të njëjtat kushte atmosferike duke bërë që kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat malore përgjatë kufirit Lindor.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie me 2 – 3 gradë në vlerat minimale por maksimalet nuk do të pësojnë ndryshime të tyre.

Era do të fryjë mesatare si në tokë dhe në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Lindor, për pasojë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit do të gjenerohet dallgëzim deri në 2 ballë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqiptarët në Greqi nuk ndalen, bëjnë sërish shqiponjën me duar (Foto)
Tronditet Vlora, barinjtë gjejnë një kokë njeriu të shkëputur nga trupi »
Article Logic
Execution time: 0.012700796127319
array(1) { ["section"]=> string(77) "parashikimi-i-motit-per-diten-e-sotme-ja-si-do-te-variojne-temperaturat-66584" }