Parashikimi i motit për ditën e sotme, ja si do të variojnë temperaturat

Publikuar tek: aktualitet, më 08:45 28-01-2017 Parashikimi i motit për ditën e sotme, ja si do të variojnë temperaturat

Vendi ynë do të jetë kryesisht më mot të kthjellët ditën e sotme si pasojë e qarkullimit të i masave ajrore të qëndrueshme që vijnë nga kontinenti, përjashtuar zonat malore, të cilat do të kenë herë pas here vranësira të lehta e kalimtare.

Në orët e pasdites të vijojnë me të njëjtat kushte atmosferike duke bërë që moti i kthjellët por i ftohtë të mbetet prezent. Zonat më të ftohta do të jenë në juglindje të territorit.

Temperaturat e ajrit nuk do të pësojnë ndryshime në orët e mëngjesit por mesdita do të sjellë rritje të lehtë të tyre. Era ka fryrë e lehtë dhe mesatare duke arritur shpejtësinë 20 km/h nga drejtimi verilindor- lindor, kjo do të bëjë që në det të gjenerohet dallgëzim 1 ballë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drejtoria e Tatimeve: Të gjitha hapat për të çregjistruar një biznes
I shpallur në kërkim dhe dënuar me burg, arrestohet 34-vjeçari në Fier (Emri) »
Article Logic
Execution time: 0.011101007461548
array(1) { ["section"]=> string(77) "parashikimi-i-motit-per-diten-e-sotme-ja-si-do-te-variojne-temperaturat-66926" }