Parashikimi i motit për ditën e sotme, ja si do të variojnë temperaturat

Publikuar tek: aktualitet, më 08:00 01-03-2017 Parashikimi i motit për ditën e sotme, ja si do të variojnë temperaturat

Vendi ynë do të dominohet sot nga vranësira të dendura dhe shira të cilët herë pas here do të jenë me intensitet të lartë.

Gjatë orëve të mesditës do të ketë shtim të intensitetit të shirave në vend.

Në pjesën e dytë e ditës do të mbetet në ndikimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë dominuese në të gjithë territorin, por në sasi më të pakta. Parashikohet që gjatë natës të ketë pauz të shirave në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit nuk do të pësojnë shumë ndryshime gjatë orëve të mëngjesit por mesdita do të sjellë rënie të ndjeshme të tyre.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det duke arritur shpejtësinë 47 km/h nga drejtimi Jug-perëndimor duke bërë që në det të gjenerohet dallgëzim deri në 4 ballë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet e vërteta: Ish-senatori italian i dënuar për korrupsion pas portalit me lajmin për mbetjet kimike
Sherri për tregun, përplasje mes romëve dhe policisë bashkiake »
Article Logic
Execution time: 0.013231039047241
array(1) { ["section"]=> string(77) "parashikimi-i-motit-per-diten-e-sotme-ja-si-do-te-variojne-temperaturat-70325" }