Parashikimi i motit për ditën e sotme, ja si do të variojnë temperaturat

Publikuar tek: aktualitet, më 08:50 14-03-2017 Parashikimi i motit për ditën e sotme, ja si do të variojnë temperaturat

Vendi ynë do të jetë sot nën ndikimin e motit të kthjellët.

Përjashtim bëjnë zonat malore të cilat do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta e kalimtare. Parashikohet që edhe pasditja të vijojë me mot të kthjellët dhe vranësira të lehta në të gjithë vendin. Ky stabilitet i atmosferës do të na shoqërojë edhe gjatë natës.

Parashikkohet që temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në të dy vlerat ekstremale të ditës, më e ndjeshme kjo në vlerat maksimale. Era do të fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi verior dhe veriperëndimor, për pasojë në det do të gjenerohet dallgëzim i ulët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas aksidentit reagon Florian Binaj i ‘Portokalli’: Hiqeni celularin kur i jepni makinës, jeta juaj vlen më shumë se një selfie (FOTO)
Lejoi drogën të lulëzonte, pranga kryeplakut 37-vjeçar nga Elbasani »
Article Logic
Execution time: 0.010432004928589
array(1) { ["section"]=> string(77) "parashikimi-i-motit-per-diten-e-sotme-ja-si-do-te-variojne-temperaturat-71819" }