Parashikimi i motit për ditën e sotme, rikthehen sërish reshjet e dëborës

Publikuar tek: aktualitet, më 08:45 31-01-2017 Parashikimi i motit për ditën e sotme, rikthehen sërish reshjet e dëborës

 Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta ku më të dendura vranësirat paraqiten sërish në zonat jugore, duke rrezikuar reshje të izoluara shiu e dëbore në juglindje.

Orët e pasdites do të vijojnë me të njëjtat kushte atmosferike duke bërë që kthjellimet dhe vranësirat e herë pas-hershme të jenë të pranishme në të gjithë vendin. Edhe gjatë natës nuk priten ndryshime të motit.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rritje të lehte në orët e mëngjesit por mesdita nuk do të sjellë shumë ndryshim të tyre.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi jugperëndimor, për pasojë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit do të gjenerohet dallgëzim 2 apo 3 ballë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhunon fizikisht bashkëshorten, arrestohet 34-vjeçari në Tiranë (Emri)
Vlonjati hyn në farmaci dhe vjedh para, policia e prangos (IDENTITETI) »
Article Logic
Execution time: 0.012505054473877
array(1) { ["section"]=> string(78) "parashikimi-i-motit-per-diten-e-sotme-rikthehen-serish-reshjet-e-debores-67195" }