Parashikimi i motit për nesër, IGJEUM: Priten temperatura deri në -14 °C

Publikuar tek: aktualitet, më 11:26 17-01-2021 Parashikimi i motit për nesër, IGJEUM: Priten temperatura deri në -14 °C Debora sot ne Llogara

Instituti i Gjeoshkencave, në parashikimin që bën për nesër, thotë se temperaturat do të arrijnë deri në -14 °C, në zonat malore. Ndërkohë, sot pasdite priten reshje lokale në Shkodër e Kukës.

RESHJET  

Sot pasdite (e diel, dt. 17) priten reshje lokalisht të dobëta në qarqet Shkodër dhe Kukës, ndërsa nesër (e hënë, dt. 18) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë, dt. 18) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

- në bregdet: 0 / 6 °C

- në vendet e ulëta: -3 / 5 °C

- në vendet malore: -14 / -3 °C 

ERA

Sot pasdite (e diel, dt. 17) dhe nesër ( e hënë, dt. 18) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

138915186_1916408655179638_321916347111566029_o.jpg

139491036_1916408675179636_3126328995305303085_o.jpg
139741820_1916408698512967_3760755816301916742_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bamir Topi “qejfmbetur’ me Ramën: Unë e çova në stadium se kishte frikë nga tifozët e Tiranës, ai nuk më ftoi te inagurimi i ‘Air Albania’
Humbën jetën pas aksidentit në 'Rrugën e Kombit', publikohen fotot e 4 viktimave të familjes Avdijaj »
Article Logic
Execution time: 0.013211965560913
array(1) { ["section"]=> string(75) "parashikimi-i-motit-per-neser-igjeum-priten-temperatura-deri-ne-14-c-235314" }