Parashikimi i motit, sot reshje shiu në këto zona

Publikuar tek: aktualitet, më 07:20 11-06-2019 Parashikimi i motit, sot reshje shiu në këto zona Ilustruese

Moti ditën e sotme pritet të jetë i qendrueshëm.

 

Ndërkohë sipas asaj që raporton IGJEUM në qarqet Korçë dhe Gjirokastër priten reshje të dobëta.

Parashikimi:

RESHJET

Sot priten reshje të dobëta në qarqet Korçë dhe Gjirokastër (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia (ndonëse shumë e vogël) që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më e mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre sot dhe nesër në mesditë.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 32 °C

në vendet e ulëta: 19 / 31 °C

në vendet malore: 13 / 27 °C

ERA

Sot era do të fryjë e lehtë deri mesatare

auto_m21560201452.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067911148071289
array(1) { ["section"]=> string(55) "parashikimi-i-motit-sot-reshje-shiu-ne-keto-zona-167734" }