Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë këtë të premte

Publikuar tek: aktualitet, më 06:43 31-05-2019 Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë këtë të premte Ilustruese

Edhe ditën e sotme priten të jetë i vranët, ndërsa në disa zona nuk përjashtohen reshjet e dobëta shiut.

Parashikimi sipas IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit

RESHJET

Sot priten reshje të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre nesër pasdite në Veri.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 21 °C

në vendet e ulëta: 14 / 24 °C

në vendet malore: 10 / 18 °C

ERA

Sot era do të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet per momente te shkurtra deri e fortë.

auto_m21559251522.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027038812637329
array(1) { ["section"]=> string(67) "parashikimi-i-motit-zbuloni-si-pritet-te-jete-kete-te-premte-166365" }