Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë nesër

Publikuar tek: aktualitet, më 22:56 14-10-2019 Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë nesër

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, ditën e nesërme (e martë, dt.15) nuk priten reshje.

TEMPERATURAT

Nesër (e martë, dt.15) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 23 °C
në vendet e ulëta: 15 / 25 °C
në vendet malore: 11 / 21 °C

ERA
Nesër (e martë, dt.15) era pritet të fryjë e lehtë deri në mesatare.

ZJARRET NË PYJE
----------------------
Nesër (e martë, dt.15) pritet nivel “I ULËT” rreziku në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).
Në qarqet Kukës dhe Korçë pritet nivel “I MODERUAR’’ rreziku në pjesën lindore të tyre.

 

72379194_1470420806445094_8935042180670554112_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037432909011841
array(1) { ["section"]=> string(58) "parashikimi-i-motit-zbuloni-si-pritet-te-jete-neser-182070" }