Parashikimi i motit, zbuloni si pritet te jetë sot

Publikuar tek: aktualitet, më 08:24 18-03-2019 Parashikimi i motit, zbuloni si pritet te jetë sot

Tashmë jemi futur zyrtarisht në stinën e pranverës dhe mesa duket moti në vijim do të karakterizohet nga ditë të ngrohta.

Parashikimi i motit sipas Institutit të Gjeoshkencave:

RESHJET

Sot nuk priten reshje në të gjitha qarqe.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 18 °C

në vendet e ulëta: 7 / 20 °C

në vendet malore: 4 / 15 °C

ERA

 Sot era pritet të fryjë e mesatare deri e forte në bregdet.

ZJARRET NË PYJE

Sot qarqet Durrës, Tiranë, Elbasan, Berat dhe Fier pritet të jenë në nivelin ‘I ULËT’ të rrezikut.

53905698_1300389846781525_6571347284829667328_o.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010564804077148
array(1) { ["section"]=> string(56) "parashikimi-i-motit-zbuloni-si-pritet-te-jete-sot-156849" }