Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:20 21-05-2019 Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot Ilustruese

Edhe dita e sotme nuk do të ketë asnjë ndryshim sa i përket motit. 

 

Reshjet e shiut do të jenë prezente në çdo qark të vendit, ndërsa sipas asaj që raporton IGJEUM, në qarqet Shkodër dhe Lezhë sasisa e reshjeve do të jetë më e lartë.

RESHJET

Sot priten reshje mesatare në qarqet Shkodër, Durrës dhe Lezhë dhe të dobëta në qarqet e tjera.

Reshjet pritet të arrijnë deri në lokalisht intensive në Shkodër dhe Lezhë dhe deri në lokalisht mesatare në shumë qarqe të tjera (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në zona të kufizuara reshjet mund të jenë në formë shtrëngate, veçanërisht në qarqet Shkodër dhe Lezhë.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 14 / 21 °C

në vendet e ulëta: 12 / 20 °C

në vendet malore: 7 / 17 °C

ERA

Sot era pritet të fryjë mesatare deri e fortë.

auto_mot21558387507.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033524990081787
array(1) { ["section"]=> string(56) "parashikimi-i-motit-zbuloni-si-pritet-te-jete-sot-165072" }