Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:22 12-06-2019 Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot Ilustruese

Ndonëse temperaturat do të jenë të larta, në disa qarqe të vendit priten reshje lokale.

 

Sipas asaj që raporton IGJEUM, reshjet në përgjithësi priten të jenë të dobëta.

Parashikimi:

Sot priten reshje lokale në disa qarqe, në përgjithësi, të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia (ndonëse shumë e vogël) që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në Lindje gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 31 °C

në vendet e ulëta: 18 / 33 °C

në vendet malore: 13 / 29 °C

ERA

Sot era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

auto_Screenshot_21560288838.jpg

 

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088748931884766
array(1) { ["section"]=> string(56) "parashikimi-i-motit-zbuloni-si-pritet-te-jete-sot-167886" }