Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:20 21-06-2019 Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Edhe ditën e sotme në disa zona të vendit priten reshje shiu. Sipas asaj që raporton IGJEUM temperaturat në vendet e ulëta do të arrijnë në 34 °C

Parashikimi:

RESHJET

Sot në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre, gjatë pasditeve. Kjo mundësi është më e vogël krahasuar me ditën e djeshme.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 31 °C

në vendet e ulëta: 18 / 34 °C

në vendet malore: 12 / 29 °C

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

64856309_1374142172739625_3285328700706390016_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028325080871582
array(1) { ["section"]=> string(56) "parashikimi-i-motit-zbuloni-si-pritet-te-jete-sot-169079" }