Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:25 19-07-2019 Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Ditën e sotme nuk priten reshje shiu, shkruan Newsbomb.al.

Sipas asaj që parashikon Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit reshje mund të ketë gjatë pasditeve në zona të kufizuara

Parashikimi:

Sot në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Vetëm gjatë pasditeve në zona të kufizuara të qarqeve (sidomos ato malore), mund të shfaqet ndonjë reshje në formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe, breshër dhe erë të fortë momentale). me e mundshme gjatë ditës së nesërme.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 17 / 30 °C

në vendet e ulëta: 21 / 33 °C

në vendet malore: 15 / 28 °C

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare gjatë pasditeve.

auto_m21563485641.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.045805931091309
array(1) { ["section"]=> string(56) "parashikimi-i-motit-zbuloni-si-pritet-te-jete-sot-172642" }