Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:23 23-08-2019 Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Edhe ditën e sote moti pritet të karakterizohet nga temperatura në larta.

Sipas asaj që parashikon IGJEUM, në zonat e ulëta termometri do të arrijë sërish 36 gradë,

Parashikimi:

Sot nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 22 / 35 °C

në vendet e ulëta: 23 / 36 °C

në vendet malore: 16 / 29 °C.

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, kryesisht në bregdet.

aah.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026168823242188
array(1) { ["section"]=> string(56) "parashikimi-i-motit-zbuloni-si-pritet-te-jete-sot-176076" }