Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Publikuar tek: aktualitet, më 06:34 17-09-2019 Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot Foto ilustruese

Sipas Institutit të Gjeoshkencave Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, edhe gjatë ditës së martë moti do të jetë i kthjellët dhe me temperatura të larta.

Parashikimi:

Reshjet

Të martën nuk priten reshje, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

Temperaturat

Të martën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 26 °C

në vendet e ulëta: 18 / 30 °C

në vendet malore: 12 / 28 °C.

Era

Të martën era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

auto_70339177_1445209132299595_8112928746647846912_o1568668748.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020920038223267
array(1) { ["section"]=> string(56) "parashikimi-i-motit-zbuloni-si-pritet-te-jete-sot-178719" }