Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot në të gjithë vendin

Publikuar tek: aktualitet, më 07:19 16-05-2019 Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot në të gjithë vendin Ilustruese

Edhe ditën e sotme moti pritet të jetë me reshje shiu në të gjithë territorin.

 

Sipas sasaj që parashikon IGJEUM reshjet do të jenë të dobëta në pjesën më të madhe të territorit.

RESHJET

Sot priten reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë të dobëta në pjesën më të madhe të territorit. Ato pritet të jenë lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Durrës, Elbasan, Berat, Korçë, Vlorë (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet mund të jenë në formë shtrëngate .

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 11 / 17 °C

në vendet e ulëta: 7 / 19 °C

në vendet malore: 4 / 14 °C

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë territorin.

60334649_1343478725805970_4057412195296739328_o.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067801475524902
array(1) { ["section"]=> string(76) "parashikimi-i-motit-zbuloni-si-pritet-te-jete-sot-ne-te-gjithe-vendin-164500" }