Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të nis java

Publikuar tek: aktualitet, më 22:57 21-04-2019 Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të nis java

Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se edhe kjo javë që vjen do të nis me diell.

Ndërkohë era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, kryesisht në bregdet.

Nesër pritet rrezik “I ULËT” në qarqet Lezhë, Durrës, Tiranë dhe Vlorë, ndërsa qarku Fier pritet rrezik “I MODERUAR’’.

Në disa qarqe pritet rrezik “I MODERUAR’’ vetëm nё zona tё lokalizuara, konkretisht: qarku Vlorë (Veriperëndim), Elbasan (Perëndim) dhe Berat (Perëndim).

Rreziku pritet tё jetё mё i lartё gjatё ditёs sё nesërme.

RESHJET

Nesër (e hënë dt.22) nuk priten reshje.

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë dt.22) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 20 °C

në vendet e ulëta: 8 /19 °C

në vendet malore: 3 / 17 °C

ERA

Nesër (e hënë dt.22) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, kryesisht në bregdet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016990900039673
array(1) { ["section"]=> string(56) "parashikimi-i-motit-zbuloni-si-pritet-te-nis-java-161328" }