Parashikimi i motit, zbuloni surprizat për këtë të dielë

Publikuar tek: aktualitet, më 06:22 02-06-2019 Parashikimi i motit, zbuloni surprizat për këtë të dielë

Ditën e sotme priten reshje të dobëta. Sipas asaj që raporton IGJEUM, në zona të kufizuara reshjet mund të jenë në formë shtrëngate.

Parashikimi:  

RESHJET

Sot priten reshje të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 14 / 20 °C

në vendet e ulëta: 15 / 21 °C

në vendet malore: 8/ 15 °C

ERA

Sot era do të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet për momente të shkurtra deri e fortë.

ZJARRET NË PYJE

----------------------

Sot të gjitha qarqet pritet të jenë në nivelin “S’KA RREZIK” për zjarre në pyje. Në disa qarqe pritet rrezik “I ULËT” vetëm në zona të lokalizuara, konkretisht në qarqet: Fier (Jug), Vlorë (Veri) dhe Korçë (Lindje).

61743512_1357682924385550_823452252638281728_o.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027997016906738
array(1) { ["section"]=> string(62) "parashikimi-i-motit-zbuloni-surprizat-per-kete-te-diele-166592" }