Parashikimi i motiti, zbuloni surprizat për sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:22 22-05-2019 Parashikimi i motiti, zbuloni surprizat për sot Ilustruese

Megjithëse të dobëta reshjet e shiut do të jenë të pranishme në të gjithë territorin e vendit edhe gjatë ditës së sotme.

Parashikimi i motit nga IGJEUM:

RESHJET

Sot priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 14 / 21 °C

në vendet e ulëta: 13 / 21 °C

në vendet malore: 7 / 18 °C

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

ZJARRET NË PYJE

Sot  nesër (e mërkurë dt.22) të gjitha qarqet pritet të jenë në nivelin “S’KA RREZIK” për zjarre në pyje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Në disa qarqe pritet rrezik “I ULËT” vetëm në zona të lokalizuara, konkretisht qarqet: Korçë (Per?ndim), Fier (Jug) dhe Vlorë (Veri).

 

auto_mmm1558474069.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021174907684326
array(1) { ["section"]=> string(53) "parashikimi-i-motiti-zbuloni-surprizat-per-sot-165214" }