Parashikimi imotit, mësoni si pritet të jetë sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:25 15-01-2019 Parashikimi imotit, mësoni si pritet të jetë sot Foto ilustruese

Masat ajrore të qendrueshme do të ndikojnë mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare, më të dedura vranësirat paraqiten në Juglindje duke rrezikuar reshje të pakta dëbore.

Gjatë pasdites dhe mbrëmjes vijon moti me kthjellime dhe vranësira por pa rrezikuar reshje.

Sipas Meteolab era do të fryjë me shpejtësi deri mbi 45 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Temperaturat e ajrit do të ulen në të dy vlerat duke luhatur ekstremumet ditore nga -13 gradë mëngjesi në zonat malore deri në 10 gradë mesdita në bregdet.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në Tiranë, përplaset makina e policisë
Shqipëria me numrin më të madh të farmacistëve në Europë (SHIFRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.013083934783936
array(1) { ["section"]=> string(54) "parashikimi-imotit-mesoni-si-pritet-te-jete-sot-148823" }