Paratë për të prekurit nga tërmeti, denoncon Berisha: Qeveria po i mban administratës gjysmën e rrogës me detyrim

Publikuar tek: politike, më 21:14 02-12-2019 Paratë për të prekurit nga tërmeti, denoncon Berisha: Qeveria po i mban administratës gjysmën e rrogës me detyrim Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar pak më parë mesazhin e një qytetari dixhital, i cili i shkruan se administratës po i mbahet me detyrim gjysma e rrogës për të prekurit nga tërmeti.

Krah mesazhit Berisha falenderon çdo shqiptar që jep kontributin e vetë për të prekurit nga tërmeti me aq mundësi sa kanë, por sipas ish-kryeministrit, mbajtja e detyruar e gjysmës së rrogës është banditesk dhe anormal.

POSTIMI I SALI BERISHËS:

Grabitje e rrogave te punonjesve nga narkoqeveria.

Miq, solidariteti me te demtuarit nga termeti sipas mundesise por jo i detyruar nga qeveria eshte nje vlere e lart fisnike njerezore.Çdo shqiptar duhet me gjithe zemer te ndihmoje me ate qe mundet qytetaret e demtuar nga termeti. Por kjo ndihme duhet te jete vetem si vlere shpirtrore dhe sipas vullnetit dhe mundesise se tij dhe ne asnje menyre si detyrim qeveritar.

Urdheri per mbajtjen e gjysmes se pages punonjesve te administrates i Edvin Kristaq Mafise eshte nje urdher banditesk amoral qe bazohet ne perdorimin e forces se ekzekutivit per ti rrembyer pagen punonjesve.

Denoj me ashpersi kete urdher dhe kerkoj anullimin e tij te menjehershem te tij si urdher antiligjor.

Lexoni protesten e punonjesit dixhital! sb

  1. Berisha ju shqetesoj pasi shteti shqiptar po ju pi gjakun shqiptareve. Jo me larg se sot na njoftuan se gjithe punonjesit e Kadastres duhet te japin gjysmen e rroges se tyre per shkak te termetit.

Jemi familjar me halle, me kredi, me njerez te semure. Nuk mundemi te japim kaq shume.

Kemi dhene sa kemi pasur mundesi se monetarisht ashtu edhe me ndihma ushqimore por kete se perballojme dot.

Anonim Z. Berisha se keta te heqin nga puna

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021265029907227
array(1) { ["section"]=> string(118) "parate-per-te-prekurit-nga-termeti-denoncon-berisha-qeveria-po-i-mban-administrates-gjysmen-e-rroges-me-detyrim-188168" }