Paratë tufa-tufa në çantë, 29-vjeçari shqiptar kapet me mijëra paund që i kishte fshehur në makinë (EMRI)

Publikuar tek: bota, më 17:44 27-01-2021 Paratë tufa-tufa në çantë, 29-vjeçari shqiptar kapet me mijëra paund që i kishte fshehur në makinë (EMRI) Paratë e fshehura në çantë

Ajet Balesi, 29 vjeç është arrestuar nga autoritetet angleze pasi u kap me 100 mijë paund para të thata në makinë.

Shqiptari i cili jeton në Ramsbottom u arrestua në terminalin e Kent disa dy ditë më parë. pasi oficerët e Forcës Kufitare gjetën paratë, të cilat ishin fshehur tek kroskoti mjetit të tij Mercedes, ai u mor në pyetje, së bashku me dy persona të tjerë me të cilët po udhëtonte.

QVNIMTE5MDA2NTI1.jpg

Paratë u sekuestruan pasi dyshohet se janë përfituar nga aktivitete kriminale. Balesi akuzohet për pastrim dhe transfertë të paligjshme parash dhe u paraqit para Magjistraturave të Folkestonit dje, më 26 janar.

Ai u caktua në paraburgim deri në paraqitjen e tij të radhës në Canterbury Croën Court në 1 mars.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shtëpi kanabisi me vlerë 500 mijë paund, burg për shqiptarët që shfrytëzoheshin nga lordët e drogës (EMRAT)
BE revoltohet me Britaninë për vaksinën anti-Covid, i kërkon llogari AstraZeneca »
Article Logic
Execution time: 0.011525869369507
array(1) { ["section"]=> string(109) "parate-tufa-tufa-ne-cante-29-vjecari-shqiptar-kapet-me-mijera-paund-qe-i-kishte-fshehur-ne-makine-emri-236629" }