Parisi në KAOS, spitali mbulohet nga flakët, vdes një grua (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 18:43 22-08-2019 Parisi në KAOS, spitali mbulohet nga flakët, vdes një grua (VIDEO) Foto nga zjarri në spitalin ''Henri Mondor''

Një zjarr i madh në një spital të Parisit i mori jetën një gruaje. Qendra e kurimit të pacientëve ‘’Henri Mondor’’ u përfshi dje nga flakët duke u përhapur me shpejtësi në fasadën e tij dhe në kate.

Dëshmitarët deklaruan se dëgjuan një shpërthim të ngjashëm me bombën, ndërsa disa persona mbetën të bllokuar për shkak të rrezikshmërisë të flakëve.

Zjarri shkaktoi vdekjen e një gruaje dhe plagosjen e 8 personave (mes tyre katër efektivë të zjarrëfikëses). Forcat e emergjencës arritën të shuanin plotësisht flakët.

Ende nuk dihet se cili ka qenë shkaku i shpërthimit të flakëve, por mendohet se zjarri ka ardhur nga një godinë rezidenciale në afërsi të spitalit ‘’Henri Mondor’’.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prag tragjedie, punonjësi i hotelit parandalon një sulm masiv me armë
Trump dhe Macron, dakord që Rusia të ftohet në G-7 vitin tjetër »
Article Logic
Execution time: 0.011029958724976
array(1) { ["section"]=> string(69) "parisi-ne-kaos-spitali-mbulohet-nga-flaket-vdes-nje-grua-video-176048" }