Parisi në protestë, mbyllet Kulla Eiffel dhe shkollat

Publikuar tek: bota, më 16:54 09-04-2015 Parisi në protestë, mbyllet Kulla Eiffel dhe shkollat

Qytetarët e Parisit ia kanë kushtuar ditën e sotme protestave. Protestat vijnë si shkak i pakënaqësive të grupeve të ndryshme të popullsisë ndaj reformave të fundit të qeverisë.

Kulla Eiffel është mbyllur dhe shumë shkolla franceze kanë ndalur mësimdhënien. Gjithashtu edhe kontrolluesit e trafikut ajror kanë organizuar protesta prej dy ditësh duke shkaktuar madje anullimin e fluturimeve.

Punonjësit e sektorit privat dhe publik duke përfshirë mësuesit, noterët, doktorët kërkojnë më shumë mbrojtje si të punësuar, daljen në pension në moshën 59 vjeç, të gjithë janë bashkuar kundër reformave të qeverisë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011993169784546
array(1) { ["section"]=> string(57) "parisi-ne-proteste-mbyllet-kulla-eiffel-dhe-shkollat-8280" }