Parizienët janë zgjuar duke vendosur lule e qirinj përpara redaksisë së Charlie Hebdo

Publikuar tek: bota, më 12:06 07-01-2016 Parizienët janë zgjuar duke vendosur lule e qirinj përpara redaksisë së Charlie Hebdo Homazhet mengjesin e sotem perpara redaksise se Charlie Hebdo ne Paris, pas sulmit te nje viti me pare

Parizienët kanë vendosur lule dhe qirinj që në orët e para të mëngjesit të sotëm përpara zyrave të revistës satirike Charlie Hebdo në përkujtim të 1 vjetorit të tragjedisë së 2015, raporton BBC. 

Një pllakë përkujtimore është vendosur aty të martën e kësaj jave. 17 njerëz humbën jetën në janar të vitit të kaluar kur terroristët targetuan revistën dhe një supermarket që menaxhohej nga hebrenj. Nuk janë planifikuar evente zyrtare gjatë ditës së sotme, pavarësisht se presidenti Francois Hollande do të ketë një fjalim përpara forcave të policisë.

Marinë le Pen, lidere e partisë opozitare Fronti Kombëtar gjithashtu pritet që të ketë një fjalim gjatë ditës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kush është shqiptari që vrau gruan greke në sy të fëmijëve
Vritet një djalë para komisariatit të policisë në Paris, sulmoi me thikë një polic »
Article Logic
Execution time: 0.012800931930542
array(1) { ["section"]=> string(91) "parizienet-jane-zgjuar-duke-vendosur-lule-e-qirinj-perpara-redaksise-se-charlie-hebdo-29367" }