“Parkime vetëm për gangsterë”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:49 14-04-2015 “Parkime vetëm për gangsterë”

Rregullat e parkimit të makinave janë mirëpëcaktuara, por jo të gjithë i zbatojnë dhe policia ndonjëherë mbyll njërin sy.

 

Të paktën, këtë na lenë të kuptojmë fotot e bërë publike nga Harta Dixhitale e Aksidenteve Rrugore. “Parkim vetëm për gangsterat” është e shkruar në njërën prej tabelave,  por nuk është e nevojshme të ketë gjithmonë tabela të tilla që orientojnë këto parkime pasi i gjejmë çdo ditë nëpër qytete.

Këto parkime krijojnë kaos në qytet duke bllokuar trotuaret e këmbësorëve ose duke shkaktuar aksidentet rrugore  me parkimin dysh. Makinat bllokojnë rrugën jo për 5 minuta, por për gjysmë ore ose edhe më shumë. Ndërsa Policia Rrugore “mbyll njërin sy” për makinat që nuk duan të gjobisin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021088123321533
array(1) { ["section"]=> string(32) "parkime-vetem-per-gangstere-8702" }