Parkimi me pagesë, si të paguani më pak

Publikuar tek: aktualitet, më 09:45 26-03-2018 Parkimi me pagesë, si të paguani më pak Foto ilustruese

Parkimi me pagesë që ka nisur në Tiranë, që prej datës 16 mars në të ashtuquajturën “Zona B”, kushton vetëm 40 lekë.

Ndërsa në zonën A kushton 100 lekë. Tirana Parking udhëzon se në rast se jeni duke parkuar në një nga 10 rrugët e Zonës B, ku pagesa e parkimit kryhet vetëm me një SMS në numrin 50500 (1 orë/40 lekë), të tregoni kujdes në dërgimin e mesazhit duke shkruar targën e automjetit, hapësirë, zonën e tarifimit. Tirana Parking bën me dije se e vetmja gjë që duhet të keni parasysh, për të shmangur keqkuptimet apo pagesën e një tarife më të lartë, është të dërgoni mesazhin e pagesës sipas udhëzimeve.

Rrugët e Zonës B, të miratuara në VKB Nr. 49 datë 11.11.2015, me tarifën 1 orë/40 Lekë janë:

BLV. Zhan D’Ark (Seg. Arkitekt Kasemi – Odhise Grillo)

Petro Nini Luarasi

BLV. Bajram Curri (Seg. Kavajës – Sulejman Delvina)

Janosh Huniadi

Liman Kaba

Perlat Rexhepi

Dëshmorët e 4 Shkurtit

Skënder Luarasi

BLV. Bajram Curri (Seg. Konti Leopold – Teodor Muzaka)

Rr. e Kavajës (Seg. 21 Dhjetori – Pallati me shigjeta)

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tenton ta parakalojë, taksia përplaset me autobusin e Unazës në Tiranë
Tjetër GODITJE për LSI, Monika Kryemadhit i ikën kryetari i këshillit bashkiak dhe 3 të tjerë »
Article Logic
Execution time: 0.011102914810181
array(1) { ["section"]=> string(45) "parkimi-me-pagese-si-te-paguani-me-pak-114564" }