Parlamenti voton pro komisionit për dekriminalizimin

Publikuar tek: politike, më 20:00 19-02-2015 Parlamenti voton pro komisionit për dekriminalizimin

Është votuar sot në parlament me 102 vota pro, ngritja e komisionit për dekriminalizimin e Kuvendit.

Komisioni do të jetë i përberë nga mazhoranca: Spartak Braho, Armando Subashi, Piro Lutaj dhe Ulsi Manja e nga opozita: Oerd Bylykbashi, Eduard Halimi dhe Gent Strazimiri. Parlamenti ka hedhur gjithashtu poshtë dekretin e presidentit Nishani për huamarrjen me 75 vota kundër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010041952133179
array(1) { ["section"]=> string(57) "parlamenti-voton-pro-komisionit-per-dekriminalizimin-3871" }