Partia anti-emigracion e Le Pen në krye të sondazhit për zgjedhjet në Francë

Publikuar tek: bota, më 22:18 06-12-2015 Partia anti-emigracion e Le Pen në krye të sondazhit për zgjedhjet në Francë

Eksit-Pollet në Francë kanë renditur në krye të listës partinë e Ekstremit të djathtë, Fronti Nacional me 30.8% të votave.

Në vend të dytë është renditur partia Konservative e Nikola Sarkozi me 27% të votave dhe në vend të tretë partia Socialiste me 22.7% të votave. Pas publikimit të sondazhit ka qenë i menjëhershëm edhe reagimi i Nikola Sarkozi i cili iu është drejtuar francezëve duke u shprehur se vota për partinë e ekstremit të djathtë të Marine Le Pen, nuk ka për t’i dhënë zgjidhje ankthit dhe frikës së tyre. Raundi i dytë i zgjedhjeve do të mbahet në datën 13 dhjetor.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012480020523071
array(1) { ["section"]=> string(82) "partia-anti-emigracion-e-le-pen-ne-krye-te-sondazhit-per-zgjedhjet-ne-france-27113" }