Partia Demokratike kandidon Gentian Muhametin në Këlcyrë dhe Qamil Bojën në Cërrik

Publikuar tek: politike, më 11:07 17-04-2015 Partia Demokratike kandidon Gentian Muhametin në Këlcyrë dhe Qamil Bojën në Cërrik

Zyrtarizohen kandidatët demokratë për bashkitë e Këlcyrës dhe Cërrikut. Ata do të jenë Gentian Muhameti. dhe Qamil Boja. Kandidatët e PD-së do të kenë përballë kandidatët e majtë Klement Ndoni dhe Altin Toska.

Ditën e djeshme dy partitë kanë zyrtarizuar edhe kandidatët për Bashkinë e Tiranës. Ata janë Erion Veliaj për të majtën dhe Halim Kosova për të djathtën. Me ta në garë do të jetë edhe kandidati i Pavarur Gjergj Bojaxhi.

Po sot PD-ja zyrtarizoi edhe kandidaten e Shkodrës, Voltana Ademi. Ajo do të ketë përballë Keti Bazhdarin. Propozimi i Ademit për kandidim u bë nga deputetja e PD-së Mesila Doda.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070619583129883
array(1) { ["section"]=> string(87) "partia-demokratike-kandidon-gentian-muhametin-ne-kelcyre-dhe-qamil-bojen-ne-cerrik-8981" }