Partia Demokratike themelon degën në Teksas të SHBA-ve

Publikuar tek: barometri, më 07:13 09-07-2018 Partia Demokratike themelon degën në Teksas të SHBA-ve

Partia Demokratike ka themeluar degën e saj në Texas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

 

Përmes një deklarate të kësaj dege, thuhet se keqqeverisja prej 5 vitesh është kthyer në një barrë të rendë për shqiptarët e thjeshtë, dhe se Kryeministri Edi Rama si idhulli i tij Erdogan, synon asgjësimin e opozitës, largimin e shqiptarëve nga atdheu dhe kthimin e Shqipërisë në një pashallëk lokal.

Kryetar i Degës së Partisë Demokratike në Texas është zgjedhur Gaspër Lekgega.

Nën kryetare dhe Sekretare e Përgjithshme e kësaj dege është zgjedhur Lindita Vukatana.

Dega e Partisë Demokratike ne Texas ka nisur punën për antarësimet, teksa vijon takimet me pjesëtarë të komunitetit shqiptar në Texas dhe në SHBA.

Pas shtimit të numrit të anëtarëve Dega e Partisë Demokratike Texas do ti nënshtrohet një garë për zgjedhjen e lidershipit dhe strukturave drejtuese mbi parimin një anëtar –një votë.

Dega e Partisë Demokratike Texas do të forcojë bashkëpunimin me shoqatat shqiptare që operojnë në Amerike në kuadër të çështjeve me rendësi për atdheun tonë”, thuhet në reagim.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.18005204200745
array(1) { ["section"]=> string(61) "partia-demokratike-themelon-degen-ne-teksas-te-shba-ve-127239" }