Partizani arrin akordin, mbrojtësi nga Maqedonia vishet i kuq (EMRI)

Publikuar tek: sport, më 09:49 11-01-2018 Partizani arrin akordin, mbrojtësi nga Maqedonia vishet i kuq (EMRI)

Egzon Belica mund të quhet fare mirë lojtari më i ri i Partizanit.

Prej disa ditësh, sikurse njoftoi edhe newsport, të kuqtë e Partizanit ishin hedhur në sulm për shërbimet e qendërmbrojtësit nga Maqedonia.

Marrëveshja mësohet se është arritur dje, pasi 27-vjeçari ka kryer testet mjekësore dhe është takuar me drejtorin e klubit, Olsi Rama. Kontrata që ka firmosuar Belica është për 6 muaj me mundësi rinovimi edhe për një sezon.

Ai ka lujtur për disa skuadra të njohura, ndër to Shkëndija e Tetovës dhe Inter Turku. Ai njeh mjaft mirë dhe kampionatin shqiptar pasi ka qenë pjesë e skuadrës së Besës në sezonin 2008-2009.  

Egzon-Belica-tani-futbollist-i-lirë.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.43203496932983
array(1) { ["section"]=> string(72) "partizani-arrin-akordin-mbrojtesi-nga-maqedonia-vishet-i-kuq-emri-106158" }