Partizani kundër FSHF-së, tensionohen sërish marrëdhëniet

Publikuar tek: sport, më 14:50 02-03-2017 Partizani kundër FSHF-së, tensionohen sërish marrëdhëniet

Marrëdhëniet e Partizanit me Federatën Shqiptare të Futbollit këtë sezon nuk kanë qenë në kuotat e duhuara. Akuzat dhe polemikat kanë shoqëruar bashkëjetesën mes dy institucioneve.

Fondi i solidaritetit, gjyqtarët dhe gjykimi, zgjedhjet shpesh herë preferenciale që FSHF bën sipas Partizanit për Skënderbeun apo dhe Kukësin, e së fudmi dënimi i dhënë për tifozët e kuq, ka prishur humorin dhe ka rikthyer tensionin.

Të kuqtë e kanë cilësuar dje si një maskaradë vendimin e dhënë nga Disiplina ndërkohë që nuk janë mjaftuar me kaq por kanë shtuar se ky dënim do të favorizoj rivalët. Tensionet janë rikthyer sërish dhe Partizani ka treguar se nuk heq dorë nga agresiviteti në këtë marrëdhënie.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007606029510498
array(1) { ["section"]=> string(62) "partizani-kunder-fshf-se-tensionohen-serish-marredheniet-70515" }