Partizani merr fitoren në Shkodër, por shikoni se çfarë kanë bërë tifozët ultras në “Loro Boriçi”

Publikuar tek: sport, më 15:26 22-10-2017 Partizani merr fitoren në Shkodër, por shikoni se çfarë kanë bërë tifozët ultras në “Loro Boriçi”

Partizani ka arritur të marrë një fitore me mjaft vlera në Shkodër përballë Vllaznisë me trajnerin e ri, Ernest Gjoka.

Pjesa e parë e lojës përfundoi me shifrat 0-1 në favor të të kuqve me golin e shënuar në minutën e 4-rt nga Basrak që vendosi edhe lojën.

Një 45 minutësh i cili ka qenë pothuajse i barabartë dhe është vendosur deri më tani nga një episod.

Skuadrat i janë drejtuar dhomave të zhveshjes për pushimin e zakonshëm. Edhe fraksioni i dytë i lojës duket se nuk pati shumë raste dhe loja ka qenë relativisht e qetë.

Një incident ka ndodhur në shkallët e stadiumit "Loro Boriçi" në minutën e 63-të të ndeshjes ku "Ultras Guerrils" u konfliktuan me policinë.

Tifozët braktisën stadiumin në minutën e 66-të. Pas 4 mintuave shtesë mbyllet gjithçkaq dhe Partizani kap vendin e tretë të klasifikimit.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05401611328125
array(1) { ["section"]=> string(100) "partizani-merr-fitoren-ne-shkoder-por-shikoni-se-cfare-kane-bere-tifozet-ultras-ne-loro-borici-96795" }